امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
کلیه اخبار مرتبط با واژه یادداشت سیاسی
 به کجا چنین شتابان؟!
یادداشت/محمد کاظم انبارلویی

اگر به فکر بودجه دفاعی کشور برای تأمین امنیت مردم نباشیم، دشمن حمله کند ده ‌ها برابر آنچه که امروز برای امنیت هزینه می‌کنیم باید هزینه کنیم.
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۱:۱۷
دولت اختلافی و رسالت اجماع سازی!
یادداشت/ مهدی حسن زاده

آیا امکان اجماع بین بخش های مختلف بر سر مسائل اصلی اقتصاد ایران در شرایطی که سیاه نمایی بر انتقاد منصفانه غلبه دارد، قابل تحقق است؟!
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷:۱۵
 تمدن نوین اسلامی؛ ویژگی ها و کارکردها/ بخش پایانی

یکی از کارکردها و حرکت در مسیر تمدن نوین اسلامی ایجاد امنیت برای ملت‌های جهان اسلام با همکاری خود آنهاست، همانطور که پیشتر اشاره شد تمدن نوین اسلامی قرار است تمدن متعادل و وحدت آفرین باشد و تلاش‌ آن برای تمامی جهان مفید و موجب برکات فراوان خواهد بو
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴:۰۳
کنکور حریف ندارد!
یادداشت/ علیرضا سلیمی

قانون سنجش و پذیرش دانشجو باید در مدت پنج سال اجرایی شود و بر اساس آن تاثیر سوابق تحصیلی به 85 درصد برسد این درحالی است که بر اساس اذعان مسئولان، این رقم هم اکنون به 30 درصد رسیده است.
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵:۱۳
چهار نکته در مورد بودجه 97
یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

در هیچ جای قوانین کشور اعم از عادی و اساسی نداریم که رئیس جمهور بودجه را بر اساس برنامه چهارساله دولت به مجلس بدهد . این برنامه در کدام مجلس تصویب و در کدام شورای نگهبان تایید شده است؟
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۴۶
 تمدن نوین اسلامی؛ ویژگی ها و کارکردها/ بخش دوم
یادداشت؛

در حقیقت باید گفت که تمامی تحولات و تغییرات در جهات مثبت و منفی از حوزه فرهنگی شروع می شود، چرا که نگرش و نگاه جامعه به هر مقوله ای، ناشی از نگرش و تربیت فرهنگی است.
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴:۳۹
اقتدار دریایی در سایه هدایت‌های فرمانده‌ کل قوا
یادداشت/

امروز باید آمادگی مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات را بالا برده و بصیرت داشته و دشمن‌شناس باشیم تا بتوانیم از ارزش‌هایمان دفاع کنیم.
پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲:۳۹
در تکاپوی معتبرسازی تهدیدات
یادداشت/ ید‌الله جوانی

شکست داعش به رغم سرمایه‌گذاری‌های فراوان جبهه متحد غربی، عبری و عربی، بخشی از قدرت توسعه یافته جبهه مقاومت با محوریت ایران را آشکارتر از قبل ساخت.
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰:۳۸
روشنگری رضوی در برابر عقاید انحرافی
یادداشت/ محمدصادق کوشکی

هرچند جریان سلفی‌گری و نسخه‌های وارونه از اسلام سعودی – آمریکایی در برهه فعلی فرصت جولان پیداکرده‌اند، اما بطلان و انحراف این جریانات، قرن‌ها پیش توسط امام هشتم شیعیان از طریق برپایی جلسات مناظرات تبیین شد.
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۲۷
 روز بزرگ مرگ بر امریکا!
یادداشت/محمد کاظم انبارلویی

تحریم ها هیچ اثری در اراده ملت ایران در تداوم مبارزه بی امان با دشمنان اسلام و ایران نداشته است. آمریکایی ها مشت بر سندان می کوبند. روز ۱۳ آبان، روز نمایش "غیرت انقلابی" در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکاست.
شنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲:۲۳
 زوّار اربعین حسینی، مبلّغان دین الهی
یادداشت / حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: حقیقتاً افرادی که به این‌ شکل به پیاده‌روی اربعین می‌روند و آنان که به این گروه‌ها خدمت می‌کنند، دین الهی را در پرتو وجود ابی‌عبدالله(ع) تبلیغ می‌کنند.
پنج شنبه ۱۱ آیان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳:۰۶
 اربعین حسینی و فرصت های پیش رو
/یادداشت /عشرت شایق

مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راهپیمایی اربعین حسینی را پدیده‌ ای بی‌نظیر، حرکتی عظیم و پرمعنا و حسنه‌ای ماندگار نامیده اند که در آن، «عشق و ایمان» و «عقل و عاطفه» ترکیب معناداری یافته است.
سه شنبه ۹ آیان ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۲:۵۶
یادی از درخت تناور انقلاب
یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

یکی از آنها که در جوانی عضو حزب جمهوری اسلامی بود و اکنون به عنوان یکی از اقتصاددانان کشور مطرح است در مورد شهید بهشتی گفته بود؛ - مدیریت شهید بهشتی منحصر به فرد بود. - شهید بهشتی در ساحت عمل و نظر، بامبنا بود. - چقدر غم انگیز است کسانی راجع به برخورداری زنان از برخی حقوق تشکیک می کنند.
دوشنبه ۸ آیان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲:۰۶
مشکل خاصی با آژانس نداریم
یادداشت/ بهروز کمالوندی

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راس هیاتی وارد تهران شده و قرار است با برخی مقامات بلندپایه کشورمان دیدار و رایزنی داشته باشد.
یکشنبه ۷ آیان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱:۵۴
 جریان خاص و صداهای مدرن
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

"جریان‌ها" و "تفکرات خاص" را چه کسانی در ایران تشکیل می دهند؟ "صداهای مدرن درون ایران" کجا شنیده شده که امید آمریکا را برانگیخته است؟ آمریکایی‌ها نزدیک به ۴۰ سال است "هزینه" جریان‌ها و تفکرات خاص و صداهای مدرن درون ایران را می دهند اما...
شنبه ۶ آیان ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۳:۴۹