امروز: سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
کلیه اخبار مرتبط با واژه یادداشت
اصلاح‌طلبان در «پساهاشمی»
یادداشت/مسعود یارضوی

آیا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در «دوران پساهاشمی» زیست متفاوت و بحران‌های جدیدی را تجربه خواهند کرد؟!
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۶:۴۲
بتن ریزی این بار در چشم «ثریا»/ آیا فشارها «دیدبان پیشرفت» را هم پلمپ می‌کند؟

آیا ثریا باید تاوان درست بودن پیش بینی های کارشناسی اش را بدهد؟ و آیا غرب گرایان و محافظه کاران و مروجان گفتمان "ما نمی توانیم" سرانجام، انتقام خود را از ثریا خواهند گرفت؟
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۴:۳۴
بن بست فاصله گرفتن از آرمان های انقلاب
یادداشت/حسین شریعتمداری؛

پیش از این در یادداشتی با عنوان «این خطر جدی است» به شواهدی اشاره کرده بودیم که نشان می‌داد ناکامی‌های پی‌در‌پی دولت یازدهم در انجام وعده‌هایی که به مردم داده و هنوز هم می‌دهد، طبیعی به نظر نمی‌رسد و بیم آن می‌رود که برخی از این ناکامی‌ها در عرصه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، حفظ حرمت ایرانیان در مجامع بین‌المللی و رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان، عمدی باشد.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵:۵۳
 ضرورت ریشه دار کردن اندیشه انقلابى
/یادداشت/حجت الاسلام علیزاده

تا زمانى که مدیران ارشد کشور به ویژه در سطح سران قوا به جاى این که با همدلى و همزبانى، سیاستهاى منطقى را در دستور کار قرار داده‌ و درتریبونهاى عمومى، بر طبل نگرانیها بکوبند، امیدى نمى رود که تشویشها و دغدغه هاى ذهنى مردم تمام شود.
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳:۴۹
استراتژی دولت برای فرار از بحران ناکارآمدی
یادداشت/

دولت برای فرار از ضعف و بحران کارآمدی خود، به استراتژی «بهترین دفاع، حمله است» روی آورده است.
پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۷:۲۶
 نامزدگزینی در انتخابات ریاست جمهوری
/یادداشت/محمد علی تقوی راد

تعیین نامزدها که اولین قدم در هر دوره انتخاباتی می باشد باید از مبانی، اصول خاص، روشها، قواعد علمی و استوار برخوردار باشد تا مصداق «خشت اول چون نهد معمار کج» نگردد.
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲:۲۸
ضیافت انتخاباتی دولت در «تهِ درّه»!
یادداشت/مسعود یارضوی/

دولت آقای روحانی اصرار دارد شرایط کشور را غیر قابل قبول و در «تهِ درّه» جلوه دهد و با همین گفتمان پا به عرصه انتخابات بگذارد. اما مردم «تغییر وضع موجود»‌ را می‌خواهند...
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۱:۳۷
«ائتلاف» تکفیری‌ها در ادلب؛ «سناریویی» خطرناک در شمال سوریه
یادداشت/ مصطفی مطهری

تاثیر رسانه‌ای آزادسازی حلب توسط ارتش و مردم سوریه به همراه متحدان آن باعث سردرگمی مفرط در اردوگاه مقابل شده است. در واقع اهمیت و حساسیت بالای آزادسازی حلب آن چنان مهلک بوده‌است که نه‌تنها تروریست‌ها و معارضان مسلح دولت سوریه بلکه متحدان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها را نیز به تکاپو واداشته است.
پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸:۲۳
چهل روز دلتنگی
یادداشت/ 

چهل روز گذشت؛ هر ثانیه که دلشان هوای دیدار پدر کرد غم دوریش را بر سر مزار یا دیدن قاب عکسش روی دیوار تسکین دادند.
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۰:۰۰
شکست تروریست ها در دومین شهر بزرگ سوریه
/یادداشت/عباس سلیمی نمین

عقبه لوکس طیف حامیان داعش در اروپا و آمریکا و غیر لوکس آن در میان شیوخ منطقه در عرصه تبلیغاتی و سیاسی_دیپلماسی می کوشند آن چه به درستی «دفن شدن پروژه ژئواستراتژیک» آنان در زیر آوار حلب نام گرفته است را جبران کنند.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵:۱۲
اجرای نمایش وعده های رئیس جمهور
یادداشت/عبدالله گنجی

رئیس‌جمهور در یک مراسم رسمی و با حضور اعضای کابینه از مکتوبه‌ای به نام «حقوق شهروندی» رونمایی کرد و فردای آن رسانه‌های همسو با دولت نوشتند: «الوعده وفا» و «پای تمام وعده‌هایم ایستاده‌ام».
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲:۱۹
کنش ، واکنش یا ...؟
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

اینکه برجام را نقض نکردیم نشانه ادب دیپلماتیک ما و عمل به تعهدات است اما سوال این است پس بی ادبی ‌آمریکایی ها و نقض تعهدات آنها را چگونه می خواهیم پاسخ دهیم؟چرا دولت مصوبه مجلس در خصوص ساخت پیشران ها را ۱۴ ماه است به تاخیر انداخته است؟
جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸:۱۴
آزادسازی حلب، نوید بخش پیروزی نهایی محور مقاومت
/یادداشت/ عشرت شایق

در روزهای آتی، حوادث بزرگی در منطقه‌ی خاورمیانه و به‌ ویژه در سوریه رخ خواهد داد که نیازمند حفظ هوشیاری و اتحاد بین نیروها پیروز در حلب است چرا که بازندگان نبرد حیثیتی «حلب» درصدد خواهند بود که به هر شکل ممکن این پیروزی بزرگ را تحت الشعاع قرار دهند.
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶:۱۷
این خطر جدی است!
یادداشت/ حسین شریعتمداری

آیا نباید تردید کرد که بی‌توجهی به مشکلات مردم و دامن زدن به آن عمدی بوده و جریان خزنده و مرموز از این مشکل‌آفرینی عمدی انگیزه خاصی داشته و هدف مشخصی را دنبال می‌کند؟!
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹:۴۶
قواعدی برای احتمال شکست رسمی برجام
یادداشت/ مسعود یارضوی

اگرچه هنوز عده‌ای هستند که ترجیح می‌دهند به احتمال «شکست رسمی برجام» نیاندیشند اما رخدادهای صحنه حاکی از آنست که بایستی از هم‌اکنون قواعد و الزامات شکست رسمی برجام برای ستاد برجام را شناخت.
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰:۰۰