امروز: چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶
کلیه اخبار مرتبط با واژه یادداشت
علت رجوع برخی افراد به سروش یا ابوزید چیست؟/ سه علت بیراهه رفتن‌ها در جامعه
یادداشت/ سیدیحیی یثربی

مسئولان فرهنگی فضا را برای حرکت فکری و سخن جدید و نقد و برخورد افکار باز کنند و خود با طرح و مطلب نو و برداشت‌های به‌روز و کارآمد و با توجه به زندگی و احساسات مردم، به ویژه طبقه جوان راه انحراف و بیراهه را ببندند.
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۳:۱۶
تخلف در معرفی کابینه
یادداشت/محمد مهاجری

عالم حقوق و عالم قانون به صورت کلی امری انسانی است و کار انسان هم فارغ از ابهام و اشکال نیست، این علم هم علمی تفسیری و تحلیلی و اختلافی است
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷:۰۶
نقش مهم و اساسی خبرنگاران در تصمیم گیری های درست مسئولان
یادداشت/ مجید بامری

خبرنگاران با انتقال اخبار صحیح به مسئولان و همچنین انتقادات سازنده، نقش مهم و اساسی در تصمیم گیری های درست مسئولان را دارند.
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲:۴۰
سه مأموریت کلیدی دولت
یادداشت/ سیدمسعود علوی

وسعت خاک ما و قرار گرفتن در سر راه شرق و غرب عالم و همسایگان بی‌شمار و ارتباط با آبراه‌های بزرگ جهان، موقعیتی به کشور بخشیده است که تحریم فقط می‌تواند یک شوخی مضحک باشد.
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۴:۲۸
۱۴ نکته مهم در خصوص فعالیت‌های اقتصادی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)
یادداشت/ مسعود صباغی

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در هفته های اخیر طی مصاحبه هایی، به ۱۴ نکته مهم در خصوص فعالیت های اقتصادی این قرارگاه اشاره کردند.
یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۰۴
 آیا ‌آمریکا قابل مذاکره است؟!
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

آمریکایی‌ها بی‌‌آبروتر از این حرف‌ها هستند که فکر می‌کنیم. آنها نه تنها زیر قول و قرار و توافقات دوجانبه می‌زنند، نظیر آنچه که در قرارداد الجزایر و آزادی گروگان‌ها در اوایل انقلاب شاهد آن بودیم، بلکه زیر توافقات با امضای ۵ قدرت گردن کلفت هم می زنند.
دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۷:۵۵
پیام اصلی نامه قالیباف از دید مهدی محمدی
یادداشت/ مهدی محمدی

به نظر من حرف قالیباف ساده است؛ می گوید ظاهرا دولت تصمیم قطعی خودش را گرفته که برای مردم کاری نکند.
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶:۴۷
از آستان قدس تا بیت‌المقدس
/دیدگاه/ میثم خاکباز

ظرفیت آستان قدس رضوی و تولیت صالح آن، ظرفیت عظیمی است که می‌تواند بستری برای فتح دیگر ظرفیت‌های اسلام از جمله بستری برای اقناع افکار عمومی و ایجاد عزم همگانی برای آزادی بیت‌المقدس از دست رژیم خون‌خوار صهیونیستی و حل مسئله فلسطین باشد.
جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷:۰۷
دلواپسی‌های دیرهنگام ظریف
یادداشت/ فرهاد نظریان سامانی:

مشکل اساسی نیروهای انقلاب با مذاکرات هسته‌ای و تمام دلواپسی‌های آنها در موضوع برجام، این بود که چرا اینقدر ساده‌انگارانه به امریکا نگریسته می‌شود و چرا تعاریف تیم مذاکره‌کننده از مفهوم امریکا، بویی از خصم نمی‌دهد و جلوه دیگری از آن را مفهوم‌شناسی کرده‌اند که هیچ گاه در ادبیات انقلاب دیده نشده است.
پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱:۴۷
 نشانه‌شناسی امنیت ملی ایران دو سال بعد از برجام
یادداشت اختصاصی/ابراهیم متقی

بسیاری از تعهدات مطرح شده در ارتباط با پایان یافتن تحریم‌های ایران هنوز به قوت خود باقی مانده است. واقعیت آن است که برجام بیشترین سود راهبردی برای اهداف امنیتی آمریکا و متحدین منطقه‌ای ایالات متحده را به‌وجود آورده است.
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵:۱۲
 دولت باز یا بسته؟
یادداشت/محمدکاظم انبارلویی

«دولت بسته» پاسخگوی نیازهای امروز مردم بویژه در هزاره سوم میلادی نیست. دولت در حال روزمرگی است و حاضر نیست در قالب برنامه و قانون مصوب عمل کند.
یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸:۵۰
 آرمان شهیدان فراموش نشود
یادداشت/ فرشته چترعنبری

از آن جا که ادیان الهی منطبق بر فطرت انسان‌ها هستند، پوشش انسان نیز ریشه در فطرت و خواست درونی دارد. رهبر معظم انقلاب درخصوص اهمیت حجاب فرموده‌اند: «دیدید در وصیت‌نامه‌های شهدا چقدر درباره حجاب توصیه شده؟ حجاب یک حکم دینی است. این آرمان شهیدان فراموش نشود.»
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱:۳۸
اتهام به شخصیت شیطان!
یادداشت/ حسین شریعتمداری

آزادی موصل اما، برخلاف آنچه که جریان سیاسی یاد شده ادعا می‌کند، نه فقط بی‌ارتباط با ما نیست بلکه بخش قابل توجه و بنیادینی از امنیت ملی کشورمان نیز هست.
پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹:۳۱
 محرم و نامحرم در دولت اعتدال!
/یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

ما یک قرارداد اقتصادی آن هم با کشوری که در روز قرارداد در پایتخت خود میتینگ براندازی نظام جمهوری اسلامی برگزار می ‌کند، امضا می کنیم، او را محرم تلقی می کنیم و با زدن مهر محرمانه بر سند این قرارداد، مردم را نامحرم می دانیم!
چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱:۲۹
 سپاه، عامل بازدارنده تهدیدات
/یادداشت /عشرت شایق

اقدام غرورانگیز فرزندان شجاع ملت ایران در سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، گامی مؤثر در مسیر حفظ منافع ملی و ارتقای بیش از پیش قدرت “بازدارندگی” و «ظرفیت‌های دفاعی» کشور بود.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷:۵۷