امروز: پنج شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶
کلیه اخبار مرتبط با واژه یادداشت روز
چهار خطای محاسباتی دولت یازدهم
یادداشت/سید یاسر جبرائیلی

برخلاف برخی که معتقدند دولتمردان یازدهم با وعده و وعیدهای غیرواقعی، مردم را فریب دادند تا رای آنها را جلب کنند، راقم این سطور معتقد است این ماجرا بیش از آنکه مصداق «عوام‌فریبی» باشد، ناشی از «خودفریبی» است.
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸:۰۱
دخالت بیگانگان ممنوع
/ یادداشت / عشرت شایق

پیامد بازشدن پای مداخله بیگانگان در رقابت‌های انتخاباتی، آلودگی و فساد است، فسادی که ممکن است حتی پیچیده تر و بزرگتر از فتنه ۸۸ باشد لذا انتظار طبیعی مردم از دولت و دستگاه دیپلماسی کشور این است که پاسخ قاطع و در خورشان به اظهارات مداخله گرانه بدهند.
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۸:۲۳
بیداری اسلامی و افول قدرت صهیونیسم
/یادداشت /محمد کاظم انبارلویی

جهان این همه ستم در سرزمین های اشغالی را نمی تواند تحمل کند. بیش از نیم قرن اشغالگری، تجاوز، کشتار بی رحمانه زنان، کودکان، پیران و...، ویران کردن خانه ها و شکنجه و آزار مردم مظلوم فلسطین، چیزی نیست که پایدار بماند.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷:۲۹
سیاست ورزان زیاده خواه
/یادداشت/عباس سلیمی نمین

در فتنه سال ۸۸ برخی زیاده‌‌خواهان با وجود آن‌‌که مظاهر و نمادهای دشمن را به وضوح در کف خیابان‌‌ها دیدند، اما حاضر نشدند اعلام کنند که دست‌‌کم بخشی از برهم‌‌زنندگان نظم عمومی هوادار آنان نیستند.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۰:۱۷
کلاه گشاد توتال بر سر ژنرال
یادداشت/سید یاسر جبرائیلی

راقم این سطور از آقای زنگنه تقاضا دارد به ملت ایران بگویند اولا اینکه جنابعالی از توتال «گلایه» داشته باشید یا نداشته باشید، چه تفاوتی به حال منافع ملی می‌کند و ثانیا دقیقا به چه شکلی قرار است از افشای اطلاعات ایران توسط توتال به قطر باخبر شده و آن را در دادگاه ثابت کنید؟
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۷:۵۳
رهبری با ایمان‌های چهارگانه!
یادداشت/مهدی فضائلی

کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی به بررسی ابعاد و زمینه‌های حضور پرشور مردم در عرصه‌های انقلاب اسلامی پرداخته است.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹:۵۳
می‌ایستیم تا دشمن بنشیند
یادداشت/ سعدالله زارعی

تجربه ملت‌ها می‌گوید برای در امان ماندن از شرارت‌های شیاطینی نظیر آمریکا تنها یک راه وجود دارد «ایستادن» و واندادن و این هرگز به معنای جنگ‌طلبی نیست بلکه بهترین استراتژی در دفع جنگ می‌باشد.
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۳:۳۶
انقلاب اسلامى ایران استمرار حمایت از حقوق ملت‌ مظلوم‌ فلسطین
یادداشت/

انقلاب اسلامى ایران، به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامى، دفاع از حقوق ملت فلسطین را به یک جهاد اسلامى تبدیل کرد. رهبر معظم انقلاب اسلامى، اشغال فلسطین و قدس شریف را بزرگترین مصیبت تاریخ معاصر خواندند.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۸:۳۰
آمریکا و دیپلماسی عمومی برباد رفته
/یادداشت/ محمد اسماعیلی دهقی

آنچه که موجب نگرانی گسترده در بین تحلیل گران و سیاست مداران شده است این است که این تصمیم نشان دهند عمق بی اطلاعی و ضعف خرد سیاسی دونالد ترامپ نسبت به قواعد و اصول شناخته شده سیاسی و دیپلماتیک است.
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۰:۵۴
قوه قضائیه و ۲ آزمون نفس‌گیر
یادداشت/مسعود یارضوی/

شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۹:۰۸
برای آنهایی که بی‌درنگ به آتش زدند/ عشق با جانفشانی معنا شد
یادداشت طراح لوگوی «ایستاده در غبار»

طراح لوگوی فیلم «ایستاده در غبار» در یادداشتی برای آتش‌نشانان قهرمانی نوشت که بی‌درنگ به قلب حادثه زدند تا جان آنهایی که در فاجعه آتش‌سوزی پلاسکو گرفتار آمده بودند، نجات دهند.
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۹:۴۶
نقد لوکس!
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی

وقتی بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها اشتغال و بیکاری بزرگ‌ترین دغدغه مردم است ، وقتی داد فعالان اقتصادی و مردم از رکود بلند است ، چرا باید گفته شود از رکود خارج شده‌ایم و اشتغالزایی در این دولت در جهان بی نظیر است؟!
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱:۲۷
اصلاح‌طلبان در «پساهاشمی»
یادداشت/مسعود یارضوی

آیا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در «دوران پساهاشمی» زیست متفاوت و بحران‌های جدیدی را تجربه خواهند کرد؟!
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۶:۴۲
بتن ریزی این بار در چشم «ثریا»/ آیا فشارها «دیدبان پیشرفت» را هم پلمپ می‌کند؟

آیا ثریا باید تاوان درست بودن پیش بینی های کارشناسی اش را بدهد؟ و آیا غرب گرایان و محافظه کاران و مروجان گفتمان "ما نمی توانیم" سرانجام، انتقام خود را از ثریا خواهند گرفت؟
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۴:۳۴
بن بست فاصله گرفتن از آرمان های انقلاب
یادداشت/حسین شریعتمداری؛

پیش از این در یادداشتی با عنوان «این خطر جدی است» به شواهدی اشاره کرده بودیم که نشان می‌داد ناکامی‌های پی‌در‌پی دولت یازدهم در انجام وعده‌هایی که به مردم داده و هنوز هم می‌دهد، طبیعی به نظر نمی‌رسد و بیم آن می‌رود که برخی از این ناکامی‌ها در عرصه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، حفظ حرمت ایرانیان در مجامع بین‌المللی و رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان، عمدی باشد.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵:۵۳