امروز: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۷:۰۳
شناسه خبر: ۴۳۱۸۹۲
 
/یادداشت/ محمد کاظم انبارلویی
جریان خاص و صداهای مدرن
"جریان‌ها" و "تفکرات خاص" را چه کسانی در ایران تشکیل می دهند؟ "صداهای مدرن درون ایران" کجا شنیده شده که امید آمریکا را برانگیخته است؟ آمریکایی‌ها نزدیک به ۴۰ سال است "هزینه" جریان‌ها و تفکرات خاص و صداهای مدرن درون ایران را می دهند اما...

به گزارش دلگان پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، متن یادداشت محمد کاظم انبارلویی با عنوان «جریان خاص و صداهای مدرن» را در ذیل از نظر می گذرانید:

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اواخر هفته گذشته در سفر به هند گفته است؛ "واشنگتن تلاش می کند با حمایت از جریان‌ها و تفکرات خاص در داخل ایران به تغییر نظام جمهوری اسلامی کمک کند." وی همچنین گفته است؛ "آمریکا به دنبال تغییر نظام ایران از طریق حمایت از صداهای مدرن درون ایران است."

"جریان‌ها" و "تفکرات خاص" را چه کسانی در ایران تشکیل می دهند؟ "صداهای مدرن درون ایران" کجا شنیده شده که امید آمریکا را برانگیخته است؟ آمریکایی‌ها نزدیک به 40 سال است "هزینه" جریان‌ها و تفکرات خاص و صداهای مدرن درون ایران را می دهند اما "درآمدی" جز تحکیم قدرت مردم در ایران و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان عاید آنها نمی شود!

همزمان با تیلرسون، ترزا می نخست وزیر انگلیس به مناسبتی گفته است؛ "بهایی‌ها بخش مهمی از جامعه انگلیس به شمار می روند، تعالیم بهاءالله را نمی توان دست کم گرفت." یکی از صداهای مدرن که در ایران به گوش تیلرسون می رسد همین صدای "بهائیت" بوده که پای ثابت آشوب و فتنه علیه ملت ایران است. این صدا در کنار صدای منافقین، مارکسیست‌ها، لیبرال‌ها و ... یک صدای ثابت و ناهنجار در کنار صدای رسای ملت برای حفظ استقلال ایران و عزت و کرامت دولت جمهوری اسلامی است. آمریکایی‌ها از این صدا ها سمفونی براندازی نظام را می‌شنوند.

آمریکایی‌ها و انگلیسی ها با کمک سرویس‌های موساد در تهران یک جمعی از اراذل و اوباش سیاسی و فرهنگی را جمع کرده‌اند و فکر می کنند با کمک آنها یک انقلاب را که ریشه در تاریخ کربلا وعاشورا دارد، می‌توانند سرنگون کنند. هر از چندی یک لایه از آنها کوچ می کنند به لندن، پاریس، واشنگتن و برخی از آنها هم راهی حیفا می شوند و ادا و اطوار و صداهای خود را از "بی بی سی"، رادیو آمریکا و رادیو اسرائیل درمی‌آورند.

"ترزا می" و "تیلرسون" این‌قدر عقل ندارند بنشینند هزینه و فایده کنند و بپرسند حمایت یک جمع از اوباش که خودشان نام "جریان‌ها"، "تفکرات خاص" و "صداهای مدرن" گذاشته اند چقدر توانسته آنها را در سرنگونی جمهوری اسلامی یاری دهد؟!

یک تست ساده از این جماعت نشان می دهد آنها دماغ خود را نمی توانند بالا بکشند تا چه رسد به اینکه سلطه یک ابرقدرت یا غرب را بتوانند در ایران تضمین کنند.  لذا کاری از دست آنها ساخته نخواهد بود.

مشتی شهوت پرست، مقام پرست، جاه طلب، بنده پول و ثروت کجا می آیند هزینه مقابله با یک انقلاب را بپردازند؟ اینها باید از دریایی از خون بگذرند تا بتوانند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند. اکنون میلیون‌ها جوان ایرانی نسل چهارم انقلاب مثل شهید محسن حججی "سر" خود را به علامت وفاداری به نظام به دست گرفته‌اند همانند سالار شهیدان ویاران امام حسین (ع) با رگ‌های بریده از دین، شرف و عزت اسلام دفاع می کنند. این اقیانوس خروشان انسانی که غرق در اخلاص و سلحشوری هستند با یک "ترامپ و ترومپ" و شامورتی بازی سیاسی و تهدید نظامی در واشنگتن آرام نمی گیرند و از میدان به در نمی روند.

این صداهایی که "ترامپ" از خودش در واشنگتن درمی‌آورد و چون میمون در یک سیرک سیاسی پشتک وارو می‌زند و جای دوست و دشمن آمریکا را نشان می دهد، قبلا هم از روسای جمهور اسبق آمریکا در می آمد. یک نفر در اندیشکده سیاسی در واشنگتن نیست بگوید فایده این صداها تاکنون چه بوده است و چرا نتوانسته‌اند چند نفر تماشاچی برای این سیرک مسخره جمع کنند؟

به زودی غرب به ویژه آمریکا باید مجلس ختمی برگزار کنند و از لیبرالیسم و سکولاریسم و مدرنیسم که دو سه قرن است بشر را سرکار گذاشته به عنوان اموات فکری یاد کنند.

اگر فیلسوفان غربی امروز در برابر اسلام زانو زده و قدم به قدم در برابر تئوری‌های نورانی و راه‌گشای اسلام عقب می نشینند، حرفی در حوزه اندیشه ندارند لذا نظامیان آن نباید جهان اسلام را به خاک وخون بکشند.

متفکران غربی باید بدانند با رفتار دولت‌های غربی که مبنی بر نقض حقوق بشر و نفی عقلانیت است آخرین میخ‌ها را بر تابوت لیبرالیسم و سکولاریسم می‌کوبند. عقل مدرن پاسخگوی نیازهای فکری آنها نیست.

عقل مبتنی بر وحی و آموزه‌های انبیاء به ویژه پیامبر اکرم (ص) و فرهنگ اهل بیت (ع) پاسخگوی نیاز امروز بشر است. امروز رمز و راز گسترش اسلام و محبوبیت پیامبر اعظم (ص) در همین حقیقت نهفته است.

غرب نمی تواند جلوی رشد روزافزون اسلام را با تهدید نظامی ملت ها و دولت‌ها و تطمیع نخبگان تحت پوشش حمایت از "تفکرات خاص" یا "صداهای مدرن" بگیرد.

اسلام صدها سال پیش قدرت خود را در به خاک مذلت افکندن ابرقدرت‌ها پس از بعثت نبی اکرم (ص) نشان داده است.

امروز وارثان انبیاء و اولیای الهی بخصوص پیروان محمد رسول الله (ص) این توانایی را دارند که پوزه ابرقدرت‌های زمان خود را به خاک بمالند.

پنتاگون اگر هزار سال هم تلاش کند نمی تواند یک سرباز مثل شهید حججی و یک ژنرال مثل قاسم سلیمانی تربیت کند.

رکس تیلرسون مگر درخواب، سرنگونی جمهوری اسلامی را ببیند اما انقلابیون ایران در عالم واقعیت افول و سرنگونی تفکر الحاد، کفر و شرک را در شرق و غرب عالم دیده و تجربه کرده‌اند.

به همین دلیل ملت ما همصدا با بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) این شعار را حفظ کرده است؛ "نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی" ، "مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل". این ها شعار نیست، یک راهبرد الهی است. تیلرسون نمی تواند این راهبرد را تخطئه کند، چرا که "مرگ بر شوروی" آن تحقق یافت، لذا مرگ بر آمریکای آن هم به زودی تحقق خواهد یافت.

در پایان بد نیست یک هشدار به مسئولان به ویژه دولت داده شود و آن اینکه مردم مراقب انقلاب و مواظب این جریان‌ها و صداها هستند و به موقع جواب آنها را خواهند داد. آیا دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی آنها را رصد می کنند، آنها همین آمادگی را دارند؟

نکته دیگر آنکه برخی از این صداها و جریان‌ها واقعا اگر سَر و سرّی با آمریکا ندارند بیایند موضع بگیرند واز استکبار جهانی تبری بجویند، اگر امروز این کار را نکنند فردا خیلی دیر است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
دیدگاه دیگران
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰:۳۸
نخستین همایش زنان بلوچ در شهرستان دلگان برگزار شد+ تصاویر
نخستین همایش زنان بلوچ در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۵۸
علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی معاصر/ مهدی یراحی بهترین خواننده موسیقی پاپ
برندگان جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر در بخش های پاپ، کلاسیک، تلفیقی باکلام، تلفیقی بی کلام، ایرانی دستگاهی بی کلام، ایرانی دستگاهی با کلام، ایرانی معاصر بی‌کلام، ایرانی معاصر باکلام در حال معرفی هست...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۶
پرچم ایران در اسکله بندر شهید بهشتی چابهار نیمه افراشته شد
در پی سانحه کشتی نفتکش "سانچی"که به جان باختن ٣٢ تن از دریانوردان منجر شد پرچم جمهوری اسلامی ایران در اسکله بندر شهید بهشتی چابهار نیمه افراشته و به یاد دریانوردان کشتی نفتی ادای احترام شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۳
فیلم/ نظر جنجالی ارجمند درباره شریفی‌نیا!
داریوش ارجمند در برنامه تلویزیونی «من و شما» درباره محمدرضا شریفی‌نیا صحبت کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۰
آرزوی می‌کنم شهید شوم و پرچم ایران کفنم باشد/ ترسی از بیان آرزوهایم ندارم
شاعر برجسته کشورمان با بیان اینکه آرزوی می‌کنم شهید شوم و پرچم ایران کفنم باشد، گفت: آرزوی شهادت دارم و پرچم ایران کفنم باشد. این روزها هیچ ترسی از بیان آرزوهایم در هیچ جمعی ندارم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۹
شهادت یک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی
یک اسیر فلسطینی بر اثر بی‌توجهی مقامات رژیم صهیونیستی به درمان وی که مبتلا به سرطان بود، در زندان این رژیم به شهادت رسید.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۷
پاسخ جانانه مجری تلویزیون به توهین های مهراب قاسمخانی
هفته گذشته ویدئویی از برنامه صبحگاهی شبکه دو منتشر شد که مجری این برنامه از سکوت سلبریتی‌ها نسبت به فاجعه سانچی که به درگذشت ۳۲ نفر ایران منتهی شد، انتقاد کرده بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۴
پیامبر خدا (ص) را می‌شود نقد کرد، برجام را نه!/ برجام کلاه گشادی بود که آمریکا بر سر ایران گذاشته است
مدیر مسئول کیهان گفت: وقتی آقای روحانی به عنوان رئیس دولت معتقد است که پیامبر خدا (ص) و امامان معصوم (ع) را می توان نقد کرد! تعجب آور است که چرا نقد برجام را برنمی تابند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۳
تجلیل از فردی که تفکرات سیاسی امام را نقطه انحطاط و زوال ایران میداند!
هفته گذشته اتفاقی در کشورمان رخ داد که از دید برخی رسانه ها مغفول ماند و آن تجلیل رییس جمهور از سید جواد طباطبایی به عنوان متفکر علوم انسانی بود؛ سال گذشته نیز به بهانه رونمایی از کتاب «فیلسوف سیاست» ...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۲۱
مراسم شب شعر و خاطره گرامی داشت شهدای دلگان برگزار شد+ تصاویر
مراسم شب شعر و خاطره گرامی داشت شهدای دلگان با هدف اعتلای فرهنگ ایثار و فداکاری در این شهرستان برگزار شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۷:۰۰
قوه قضائیه با جدیت با برهم زنندگان نظم عمومی برخورد می کند
رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در جمع مردم جلگه شهرستان دلگان گفت: قوه قضائیه با جدیت با برهم زنندگان نظم عمومی و با اشرار برخورد می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۹
دوستی با چاشنی خیانت در تلگرام/ رد پای شبکه های اجتماعی در دادخواست های طلاق هویداست
در حالی این روزها شاهد سرد شدن روابط زناشویی و افزایش آمار طلاق در جامعه هستیم که رد پای شبکه های اجتماعی به ویژه تلگرام در دادخواست های طلاق هویدا است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۰
عکسی از جوانی اکبر عبدی و 3 بازیگر مطرح مرد
تصویرى قدیمى از جوانى 4 بازیگر سینما و تلویزیون، حمید جبلى، آتیلا پسیانى،اکبر عبدى و محمود جعفرى منتشر شده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۲
پوشش نرگس محمدی در یک سفر خارجی +عکس
نرگس محمدی تصویری تازه از سفر تفریحی اش به خارج کشور منتشر کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۹
سیستان و بلوچستان، کلکسیون پروژه‌های ناتمام/ توسعه استان قربانی کمبود بودجه
یکی از مشکلاتی که همواره مردم از آن رنج می برند پروژه های ناتمامی است که سال ها باید چشم انتظار اتمام آن ها نشست و برخی از این پروژه‌ها به معضلاتی حل نشدنی و گره‌های کور تبدیل شده اند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۱۱:۰۰
شهر بدون شهردار جنوب سیستان و بلوچستان/ مدیریت جهادی توان رفع محرومیت های منطقه را دارد
با گذشت چهار ماه از آغاز به کار دوره پنجم شوراهای شهر، اما همچنان شهردار دلگان سیستان و بلوچستان انتخاب نشده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۷
آمار ارائه شده در حوزه اشتغال واقعی نیست/ از افزایش حامل‌های انرژی پرهیز شود/ واردات بیش از صادرات است
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار ارائه شده در حوزه اشتغال واقعی نیست، گفت: از افزایش حامل‌های انرژی پرهیز شود چون افزایش آن حتی به میزان کم باعث افزایش قیمت خدمات می‌شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۸
تحقیر «جاسوس ایرانی» در اردوگاه عراق +عکس
دیری نپایید که جاسوس خائن با یک برنامه ی حساب شده و منظم از طرف اردوگاه مورد غضب سربازان عراقی قرار گرفت و به بدترین شکل ممکن در مقابل دیدگان بچه ها چنان مورد ضرب و شتم قرارگرفت که نظیر آن را کسی در ا...
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۹:۳۴
فرار شاه خائن یکی ازروزهای بیادماندنی انقلاب اسلامی است/ مردم خواستار برپایی نظام سیاسی نوینی بر مبنای قوانین اسلامی بودند
امام جمعه دلگان گفت: فرار شاه خائن در 26 دی ماه سال 57 یکی از این روزهای بیادماندنی و فراموش نشدنی انقلاب اسلامی است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۶:۴۷
آتش به جان برج زاهدان افتاد/ علت حادثه در دست بررسی است
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان با بیان اینکه آتش سوزی خیابان بزرگمهر هیچ گونه تلفاتی نداشته است، گفت: علت حادثه در دست بررسی می باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۰:۳۸
نخستین همایش زنان بلوچ در شهرستان دلگان برگزار شد+ تصاویر
نخستین همایش زنان بلوچ در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۵۸
علیرضا قربانی بهترین خواننده موسیقی معاصر/ مهدی یراحی بهترین خواننده موسیقی پاپ
برندگان جایزه باربد جشنواره موسیقی فجر در بخش های پاپ، کلاسیک، تلفیقی باکلام، تلفیقی بی کلام، ایرانی دستگاهی بی کلام، ایرانی دستگاهی با کلام، ایرانی معاصر بی‌کلام، ایرانی معاصر باکلام در حال معرفی هست...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۶
پرچم ایران در اسکله بندر شهید بهشتی چابهار نیمه افراشته شد
در پی سانحه کشتی نفتکش "سانچی"که به جان باختن ٣٢ تن از دریانوردان منجر شد پرچم جمهوری اسلامی ایران در اسکله بندر شهید بهشتی چابهار نیمه افراشته و به یاد دریانوردان کشتی نفتی ادای احترام شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۳
فیلم/ نظر جنجالی ارجمند درباره شریفی‌نیا!
داریوش ارجمند در برنامه تلویزیونی «من و شما» درباره محمدرضا شریفی‌نیا صحبت کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۴۰
آرزوی می‌کنم شهید شوم و پرچم ایران کفنم باشد/ ترسی از بیان آرزوهایم ندارم
شاعر برجسته کشورمان با بیان اینکه آرزوی می‌کنم شهید شوم و پرچم ایران کفنم باشد، گفت: آرزوی شهادت دارم و پرچم ایران کفنم باشد. این روزها هیچ ترسی از بیان آرزوهایم در هیچ جمعی ندارم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۹
شهادت یک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی
یک اسیر فلسطینی بر اثر بی‌توجهی مقامات رژیم صهیونیستی به درمان وی که مبتلا به سرطان بود، در زندان این رژیم به شهادت رسید.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۷
پاسخ جانانه مجری تلویزیون به توهین های مهراب قاسمخانی
هفته گذشته ویدئویی از برنامه صبحگاهی شبکه دو منتشر شد که مجری این برنامه از سکوت سلبریتی‌ها نسبت به فاجعه سانچی که به درگذشت ۳۲ نفر ایران منتهی شد، انتقاد کرده بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۴
پیامبر خدا (ص) را می‌شود نقد کرد، برجام را نه!/ برجام کلاه گشادی بود که آمریکا بر سر ایران گذاشته است
مدیر مسئول کیهان گفت: وقتی آقای روحانی به عنوان رئیس دولت معتقد است که پیامبر خدا (ص) و امامان معصوم (ع) را می توان نقد کرد! تعجب آور است که چرا نقد برجام را برنمی تابند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۳۳
تجلیل از فردی که تفکرات سیاسی امام را نقطه انحطاط و زوال ایران میداند!
هفته گذشته اتفاقی در کشورمان رخ داد که از دید برخی رسانه ها مغفول ماند و آن تجلیل رییس جمهور از سید جواد طباطبایی به عنوان متفکر علوم انسانی بود؛ سال گذشته نیز به بهانه رونمایی از کتاب «فیلسوف سیاست» ...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۷:۲۱
مراسم شب شعر و خاطره گرامی داشت شهدای دلگان برگزار شد+ تصاویر
مراسم شب شعر و خاطره گرامی داشت شهدای دلگان با هدف اعتلای فرهنگ ایثار و فداکاری در این شهرستان برگزار شد.