امروز: چهارشنبه ۲ آیان ۱۳۹۷
سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۴:۱۱
شناسه خبر: ۴۳۲۲۸۲
 
گزارشی از یک همایش حزبی پرحاشیه در سراسر کشور؛
از حضور اجباری دانش آموزان تا ناکامی در پرکردن صندلی های خالی/ زنگ خطر انحلال حزب متبوع روحانی و نوبخت به صدا درآمد +تصاویر
در تهران این همایش با حضور محمد باقر نوبخت دبیر حزب اعتدال و توسعه و علی جنتی عضو شورای سیاستگذاری این حزب در محل وزارت ارتباطات برگزار شد که همین استفاده از اماکن دولتی برای برگزاری حزب متبوع دولتی ها خود جزو اقدامات غیر قانونی است که قابل توجه است.

به گزارش دلگان پرس به نقل از راه دانا؛ گردهمایی سراسری دانشجویان و جوانان حزب اعتدال و توسعه عصر روز گذشته در تهران و بسیاری از استان های کشور برگزار شد و علیرغم تبلیغات گسترده و تلاش های صورت گرفته برای برگزاری هرچه با شکوه تر آن، این مراسم با عدم استقبال مردم و حامیان این حزب همراه شد.

 

در تهران این همایش با حضور محمد باقر نوبخت دبیر حزب اعتدال و توسعه و علی جنتی عضو شورای سیاستگذاری این حزب در  محل وزارت ارتباطات برگزار شد که همین استفاده از اماکن دولتی برای برگزاری حزب متبوع دولتی ها خود جزو اقدامات غیر قانونی است که قابل توجه است.

 

تهران/ همایشی با صندلی های خالی در تهران

 

همایش حزب اعتدال و توسعه در تهران با حضور نوبخت، جنتی و برخی حامیان این حزب برگزار شد و نکته جالب توجه در خصوص این همایش، عدم استقبال حامیان آن بود. حزبی که به نظر می رسد زنگ خطر انحلال آن نیز به صدا درآمده و حتی واکنش نوبخت دبیر این حزب را نیز به همراه داشت. چراکه نوبخت روز گذشته در این همایش عنوان کرده "خوب نیست حزب اعتدال و توسعه بعد از ۴ سال منحل شود".

 
 خراسان رضوی/ دانش‌آموزان؛ سیاهی لشگر یا آینده سازان فردا


عصر روز گذشته همایش سراسری جوان، نقش آفرینی و مسئولیت پذیری توسط حزب اعتدال و توسعه در کشور برگزار شد، این همایش که در تالار رازی دانشکده علوم پزشکی مشهد هم زمان با بقیه مراکز استان‌های کشور برپا شد دارای نکات و حاشیه‌های قابل تأملی بود که با اندکی مداقه بر آن‌ها می‌توان به نتایج جالب و البته عجیب دست یافت.

 

انتخاب یک شوخ‌طبع یا شوخ طبعی در انتخاب

 

در هر برنامه‌ای که توسط سیاسیون برگزار می‌شود جزء اولین ارکان برگزاری همایش انتخاب مجری متناسب با فضای برنامه است، یعنی مجری با لحنی نسبتا رسمی برای قرارگیری هرچه بهتر حضار در فضای جلسه کمک می‌کند اما با کمال تعجب در این برنامه از رضا رفیع، مجری طنزپرداز دعوت به همکاری شد هرچند در دید اول تقریبا همه با دیدن وی متعجب شدند ولی به نظر این انتخاب از روی فکر بوده است چراکه غیر از وی و شوخی‌های گاه و بی‌گاه، حاضران بهانه دیگری برای حضور در جلسه نداشتند.

 

اگر مجری همانند تمامی همایش‌های سیاسی سطح کشور با مجری‌گری حماسی برنامه را هدایت می‌کرد، مطمئنا همین تعداد نفراتی که فقط به مدت دو ساعت حاضر به نشستن شدند، هرگز به این مقدار زمان هم حاضر به حضور در جلسه نمی‌شدند.

 

تبلیغات یا دان پاشیدن برای آوردن مخاطب به برنامه

 

عموما ابزار تبلیغات برای شناساندن و رساندن محتوای موجود در هر کالا، خدمت و یا هر کار دیگری است اما متأسفانه در این برنامه یک بی‌تعهدی بزرگ رخ داد، بر این اساس که در پوستر تبلیغاتی این برنامه متن زیر آورده شده بود:

 

سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی برگزار می‌کند: همایش سراسری جوان، نقش آفرینی و مسئولیت پذیری با سخنرانی سخنرانان، دکتر محمد باقر نوبخت، دبیرکل حزب اعتدال و توسعه کشور، دکتر محمود واعظی معاون حزب و سایر سخنرانان ریز و درشت که در ادامه این پوستر آمده بود.

 

با کمال تعجب وقتی ساعت از ۱۳:۳۰ گذشت که برنامه به صورت رسمی قرار بر آغاز داشت، برنامه شروع نشد و رضا رفیع با ۴۰ دقیقه تأخیر پشت تریبون رفت و گفت: من برخلاف سایر مجری‌ها که لابه‌لای حرف سخنرانان برای تلطیف فضا، پشت تریبون می‌آیند، در این برنامه سخنرانان باید لابه‌لای صحبت‌های من به ایراد سخن بپردازند که در ادامه این صحبت، حاضرین با تعجب خندیدند چراکه مگر می‌شود، نوبخت و واعظی لابه‌لای صحبت‌های رضا رفیع سخنرانی کنند!

 

متأسفانه پس از گذشت قریب به یک ساعت از شروع برنامه که همه منتظر نوبخت و واعظی بودند، با برنامه ویدئوکنفرانس این افراد روبه‌رو شدند که به محض رخداد چنین واقعه‌ای عده‌ای سالن را ترک کردند.

 

هرچند ویدئو کنفرانس یک کار پسندیده برای کاهش چشمگیر هزینه‌ها است ولی ای کاش این مهم در پوستر تبلیغاتی ذکر می‌شد، زیرا بسیاری از حضار به دلیل حضور نوبخت به سالن آمدند.

 

 

از پشیمانی سلبریتی‌ها تا صندلی‌های خالی

 

طی هفته‌های گذشته تعدادی از بازیگران و افراد مشهور صحنه هنر و ورزش، برائت خود را از آرا انتخاباتی ریاست جمهوری اعلام کردند، البته به نظر در حال حاضر اعلام برائت مد شده است که این افراد به دنبال آن آمده‌اند.

 

این اعلام برائت‌ها در هفته‌های اخیر به قدری ادامه داشته که حتی جهانگیری نیز به جماعت این افراد مُدیست پیوسته و خود در قالب منتقد عملکرد دولت به میدان آمده است، هرچند بوی کاندیداتوری به مشام می‌رسد ولی می‌گذریم.

 

در پی اعلام برائت‌های ریز و درشت نامداران و گمنامان، مردم نیز با توجه به شرایط نامطلوب سیاسی و اقتصادی کشور از تعامل با کشورهای همسایه تا مسئله ناکارآمدی برجام و یارانه‌ها، به عنوان منتقد دولت به میدان آمده‌اند.

 

در برنامه حزب اعتدال، موضوع کاهش بدنه اجتماعی دولت به شدت رخنمون داشت به نحوی که به جرأت می‌توان گفت نصف سالن خالی از جمعیت بود چراکه طبقه سوم سالن صددرصد خالی بود در طبقه دوم هم فقط سه ردیف نشسته بودند و طبقه همکف نیز صندلی خالی به صورت پراکنده دیده می‌شد که این حجم جمعیت دال بر ادعای فوق است.

 

دانش‌آموزان؛ سیاهی لشگر یا آینده سازان فردا

 

یکی از آزاردهنده‌ترین اتفاقاتی که در این اجتماع حزبی و سیاسی توجه را به خود جلب می‌کرد، حضور دانش‌آموزان یکی از مدارس راهنمایی مشهد به همراه معاون پرورشی مدرسه، در این همایش بود.

 

در طبقه بالای سالن جمعیتی تقریبا یک دست قابل مشاهده بود و با حضور در بین آن‌ها مشخص شد که این جمعیت نوجوانِ هم سن و سال، دانش‌آموز هستند و به همراه معاون پرورشی مدرسه به آن‌جا آمدند.

 

از همه مهم‌تر و زجرآورتر زمانی بود که دانش‌آموزان عزیز از طبقه بالا به پایین آورده شدند و یکی از مسئولان سالن در پاسخ به دانش‌آموزان که گفتند کجا بنشینیم، گفت: بین جمعیت بنشینید تا صندلی‌های خالی پر شود!

 

مسئله اصلی که ذهن را به خود مشغول می‌سازد این است که چرا از آینده سازان فردای ایران باید در جهت پر کردن صندلی‌های خالی سالن استفاده کرد، آیا حضور دانش‌آموزان به صورت هماهنگ‌شده از سوی مدارس در برنامه‌های حزبی و سیاسی مغایر با قانون و نظر بزرگان نیست؟

 

آیا صرفا با حضور بدون برنامه مدون برای دانش‌آموزان، آن‌ها به بلوغ سیاسی می‌رسند؟ آیا الزامی دارد که شأن دانش‌آموز را به قدری پایین آوریم که حسین فهمیده بودن را از یاد ببرد و صرفا خود را به عنوان یک مخاطب حداقلی در یک مراسم بپندارد؟

 

با برگزاری پر سروصدای همایش‌ها و نمایش‌های سیاسی و حزبی گره‌ای از کار مردم باز نمی‌شود و باید گروه‌های سیاسی فکر نو در اندازند تا در سایه آن علاوه بر مقاصد سیاسی، مردم به عنوان صاحبان اصلی حکومت، متنعم از این افکار و افعال شوند.

 

اینجا «انتهای پیام» نیست، بلکه آغاز دغدغه‌ای بزرگ برای تربیت نسل‌های آینده است...


کهکیلویه و بویراحمد/ اطلاع رسانی غیرشفاف و صندلی های خالی همایش درسازمان دولتی بهزیستی!


همایش جوانان حزب اعتدال و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد باحضور نظری فرماندار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و هدایت‌اکبری رئیس شورای شهر یاسوج و مسئول حزب اعتدال و توسعه در سالن آمفی‌تئاتر اداره‌کل بهزیستی استان برگزار شد.

بعد از برگزاری این همایش تعدادی از جوانان شهر یاسوج با تماس با این پایگاه خبری از شیوه برگزاری این جلسه انتقاداتی داشتند که در زیر آمده است:

 

1. اطلاع رسانی غیرشفاف مسئولین حزب اعتدال و توسعه استان در سطح رسانه های استان: 

غیرشفاف بودن اطلاع رسانی توسط رسانه های مکتوب و مجازی استان مطابق سایر برنامه های برگزاری این حزب و سایر احزاب در گذشته؛ نکته ی مبهمی است که باید مسئولین این حزب در قبال این موضوع پاسخگو باشند.

 

 2. سنخینت نداشتن حضور برخی از شرکت کنندگان با این جلسه:

همانگونه که از تصاویر مشهود است  یکی از اهداف مهم برگزار کنندگان گویا تنها برگزاری این نشست بوده است و سعی داشته اند با هر تلاشی شده است با حضور افراد مختلف که شاید محتوای این جلسه را هم نمی دانسته اند تنها این جلسه را که عنوان جلسه دارد برگزار کنند.

 

3. حضور پرشور فرماندار بویراحمد در جلسات احزاب مختلف:

اگر قرار بر این باشد که یک مسئول دولتی در اکثر جلسات احزاب مختلف استان حضور داشته باشد مانع از این می شود که بتواند وقت مناسب را برای سایر برنامه های کاری خود برنامه ریزی کند. آیا فرماندار بویراحمد فقط فرماندار دو یا سه حزب است یا فرماندار تمام احزاب استان که در سایر نشست ها حضور فعالی ندارد؟

 

 

 

 

گفتنی است این جلسه در حالی برگزار شد که مشارکت جوانان در سطح پایینی گزارش شده است و بیش از نیمی از صندلی های سالن جلسات خالی بوده است.

 


زنجان/ حضور غیر قانونی مشاور استاندار و مدیرکل سرمایه‌گذاری استانداری در یک همایش حزبی!

همایش سراسری حزب اعتدال و توسعه در استان زنجان روز پنجشنبه 23 آذر ماه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

این همایش قرار بود ساعت 13 تا 16 در جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شود که به دلیل استقبال ضعیف با یک ساعت و نیم تاخیر آغاز شد.

در این همایش که در سالن مرکز همایش های شهید نوری جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد حدود  35 نفر حضور داشتند که مسعود اطاعتی دبیر حزب اعتدال و توسعه در زنجان(مدیرکل سرمایه گذاری استاتداری زنجان)، مسعود خوشکام مشاور استاندار زنجان در امور جوانان و پویا رحمانی مسئول شاخه جوانان این حزب در زنجان سخنرانی کرده اند.

قرار این همایش قرار بود برخی مسئولان این حزب از جمله محمدباقر نوبخت به صورت ویدئو کنفرانس برای حاضرین سخنرانی کند که به دلیل مشکل فنی این امر محقق نشد.

مسعود اطاعتی دبیر حزب اعتدال و توسعه در استان زنجان در این همایش به نقش جوانان لزوم خودباوری آنها تاکید کرد.

وی بیان کرد: اگر جوانان انتظار دیده شدن را دارند و احساس می‌کنند حقشان ضایع شده باید این موضوع را به صورت ریشه‌ای بررسی کنند.

دیدگاه شما
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
دیدگاه دیگران
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۸:۴۱
در روشهای سنتی کشاورزی باید تجدید نظر شود/ مشکل سوخت کشاورزان دلگان با روشهای قانونی مرتفع شود
کارگروه کشاورزی شهرستان دلگان با حضور فرماندار و مدیران استانی برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۹:۴۰
سفر مخفیانه رضا پهلوی به عربستان در سالروز مرگ شاه/ هدیه 40 میلیون دلاری سعودی ها برای تجمعات تابستانه در ایران
رضا پهلوی، فرزند محمدرضا شاه هفته گذشته طی یک سفر مخفیانه با پادشاهان سعودی دیدار کرد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۱:۴۶
آمریکا محور و مرکز شرارت در دنیا است/ عقب نشینی ترامپ ناشی از هشدار سردار سلیمانی بود
کارشناس مسائل سیاسی گفت:عقب نشینی ترامپ رئیس جمهور آمریکا از مواضع قبلیش ناشی از هشدار سردار سلیمانی بود.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۴۵
عملکرد تعزیرات حکومتی در بازدید از خبازی ها و اصناف مطلوب است
فرماندار دلگان در نشست کارگروه آرد و نان این شهرستان گفت: عملکرد تعزیرات حکومتی در بازدید از خبازی ها و اصناف دلگان مطلوب است.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۹:۲۸
مسجد روستای هندل آباد دلگان با همکاری فرمانداری تکمیل می شود
مسجد روستای هندل آباد دلگان با همکاری فرمانداری این شهرستان تکمیل و به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۸:۵۸
چرا دلار ۱۱ هزار تومان شد؟
چرا دلار ۱۱ هزار تومان شد.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۸:۵۰
رئیس سازمان بسیج خواستار برخورد انقلابی دستگاه‌ قضایی با مفسدان اقتصادی شد
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۹ - ۰۸:۴۷
دلنوشته سرلشکر جعفری/ همگان منتظرتصمیمات انقلابی رئیس جمهور هستند
فرمانده کل سپاه طی دلنوشته ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد: همگان منتظر تصمیمات انقلابی رئیس جمهور منتخبشان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دلهای با ایمانشان بتابد.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۱۱:۲۳
دستگاه‌های قضایی با مفسدان اقتصادی برخورد انقلابی کنند/ مردم از دستگاه قضایی پشتیبانی می‌کنند
سردار غیب‌پرور گفت: مردم خواستار برخورد قاطع و انقلابی مسئولان کشور با مفسدان اقتصادی هستند و قطعاً از اقدامات انقلابی مسئولان و دستگاه‌ قضایی حمایت می‌کنند.
۱۳۹۷/۵/۸ - ۰۸:۱۱
ساخت مسجدی در روستای هندل آباد دلگان با برگ درختان خرما/ این مکان مذهبی و عبادی نیاز به تجهیز دارد
یک مسجد به ابتکار یک روحانی بلوچ و اهالی روستا در منطقه هندل آباد دلگان با برگ درختان خرما و شاخه درختان گز ساخته شده است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها