مواضع متفاوت پرستو صالحی و بهاره رهنما در جریان بی حرمتی به امام رضا علیه السلام +عکس

کد مطلب: 433500  |  تاريخ: یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۷:۵۸


مواضع متفاوت پرستو صالحی و بهاره رهنما در جریان بی حرمتی به امام رضا علیه السلام +عکس

در پی توهین روزنامه نگار اصلاح طلب به ساحت امام رضا علیه السلام، پرستو صالحی، بهاره رهنما و سامان گوران مواضع متفاوتی گرفتند.

به گزارش دلگان پرس به نقل از جام نیوز، توهین روزنامه نگار اصلاح طلب به ساحت مقدس امام مهربانی علی بن موسی الرضا علیه السلام موجی از واکنش ها را برانگیخت.

 

امیرحسین میراسماعیلی روزنامه نگار جهان صنعت طی توئیتی توهین آمیز جنجال ساز شد.

 

این واکنش ها بیشتر در بدنه مردمی کاربران فضای مجازی رخ داد.

 

شدت انتقاد‌ها به حدی بود که روزنامه جهان صنعت را برای این اشتباه بزرگ وادار به عذرخواهی کرد.

 

در این میان بسیاری خواستار ورود نهادهای ذیربط و برخورد قانونی با این فرد هتاک به ائمه معصومین (ع) شدند.

 

همین فشارها موجب شد میراسماعیلی متنی را در صفحه توییتر خود منتشر کرده و با بیان اینکه توهینی نکرده واشتباهی مرتکب نشده[!] از همه عذرخواهی کرد.

 

در این میان برخی چهره های هنری کشور هم به اظهارنظر پرداختند.

 

پرستو صالحی بازیگر جنجالی سینما و تلویزیون تلویحا دست به توجیه رفتار زشت میراسماعیلی زد و کنایه آمیز نوشت: گناهِ توهينِ به امام رضا و ائمه، گردنِ شمايي ست كه سيب زميني داغ كردي رو پيشونيت گذاشتي به جاي مُهر بعد اختلاس كردي دزدي كردي، حق و ناحق كردي، فشار آوردي، زور گفتي، اجبار كردي، زندان كردي، شادي رو حرام كردي و ... فقر و به زندگي مردم آوردين ... معيار دينداري رو دو تا تار موي من و امثال من قرار دادي، حالا همين منِ از نظرِ تو بي دين دلم مي شكنه واسه مظلوميتِ دينم كه جوان امروز فكر مي كنه دين يعني تو و پس بايد فاتحه شو خوند ... يا امام رضا ...علي (ع): از هر دری فقر وارد شود از در ديگر ایمان خارج میشود. و اما رفيقِ روشنفكر من تو ديگه زور نگو تو ديگه تحميل نكن تو ديگه به باور من حمله نكن ... عيسي به دين خود موسي به دين خود تمام، احترام احترام احترام.

 

توجیه از جمله رفتارهایی است که پرستو صالحی طی این سال ها بسیار از آن برای توضیح بیکاری خود در عرصه هنر و سینما استفاده کرده است.

 

او همواره با این ادعا که از سوی جامعه سینمایی نادیده گرفته می شود، به پرسش ها درباره بیکارشدنش چنین پاسخ می دهد: سینما حاضر نیست با کسانی مثل او که تن به خواسته های غیراخلاقی نمی دهند بی رحم است.

 

این بازیگر همچنین سال گذشته با حضور در برنامه ماه عسل و گفتگو درباره جزئی ترین مسایل خانوادگی اش حسابی جنجال بپا کرد و از سوی مخاطبان تلویزیون و کاربران فضای مجازی متهم شد که با فرصت طلبی به دنبال بازگرداندن شهرت از دست رفته است.

 

به اعتقاد این عده، او برای این منظور مسیر (افشای اسرار خانوادگی اش) نامناسبی را برگزیده و نباید برای چند لحظه حضور روی آنتن زنده یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیون ملی، آبروی خانوادگی اش را به حراج می گذاشت.

 

سخنان او بیشتر حول و حوش اعتیاد و بدرفتارهای پدرش با خانواده و از جمله این بازیگر بود.

 

مخاطبان از اینکه یک بازیگر این گونه بی پرده حاضر شده روی آنتن زنده در مورد مسایل خصوصی اش صحبت کند، متعجب شده بودند.

 

در سوی دیگر فضای مجازی، بهاره رهنما دیگر بازیگر جنجالی سینما اما در دام این بازی نیفتاد و برخلاف بیشتر اوقات، هوشیارتر عمل کرد.

 

او که به تازگی به عنوان خادمی امام رضا علیه السلام مفتخر شده است، در همراهی با مردم و دوستداران عترت پیامبر گرامی عالم نوشت: در طول سال های رواج شبکه های مجازی در ایران، شاهد انواع آدم های بیمار و تشنه شهرت بودیم، بدیهی است شهرت و محبوبیت برای همه انسان ها جذاب است اما افرادی هستند که با هر دستاویز و بصورت خطرناکی جویای نام هستند، از نزدیک شدن به آدم های بزرگ به هر طریقی و بروز عشق دیوانه وار و ستایش آنها و یا اعلام تنفر و انزجار از بزرگان، (و گاه با فاصله کم و کاملا روانپریشانه تغییر حالت از عشق به انزجار)، معمولا هم وقتی برای مطرح کردن خودشان به بزرگی اهانت میکنند به آنها اهمیتی داده نمیشود و بزرگان سرزمین من همیشه بر این باور بوده اند که با خوک نبایدکشتی گرفت! اما این روزها با کمال شرمندگی شاهد بیماران روحی هستیم که به ائمه دینی و معصومین ما هتاکی میکنند، جدا از اینکه بدیهی ترین اصل دموکراسی احترام به عقاید دیگران است، باید بدانیم این مقام و برکات الهی ناشی از آنها شوخی بردار نیستند و عجیب در سرنوشت همه ما موثرند، اگرچه با سال ها آب دهان انداختن یک دیوانه در دریا، پاکی دریا ذره ای هم تغیر نمیکند، اما کاش به حریم هایی چون برکات الهی و معصومین چنین بی حرمتی هایی را شاهد نباشیم که بی تردید انرژی عظیم منفی این بی حرمتی پاگیر خود آن شخص و شاید جامعه بزرگتری شود! میدانم خود امام هشتم با غربت غریب فراوانش به ما لبخندی میزند و میگوید بگذریم، اما خداوند شاهد و ناظر است که این بی حرمتی ها بی جواب نمی ماند ! #کلمات_کار با ما_دارند #امام_هشتم #معصوم #برکت #بی_حرمتی #زن_باران. پی نوشت مهم: ظاهرا این فرد امروز از این گفتار نابخردانه اش عذر خواهی کرده و خدا رو شکر متوجه شوخی بی محمل و نابجای خودش شده، امیدوارم کمتر شاهد چنین هتک حرمت هایی باشیم.

 

سامان گوران هم طی پستی در اینستاگرام شخصی خود چنین به این بی حرمتی واکنش نشان داد:

 

دیشب به سرم باز هوای دگر افتاد

در خواب مرا سوی خراسان گذر افتاد

این شعر همان لحظه مرا در نظر افتاد

با آل علی هر که درافتاد ورافتاد

 

یکی برگشته گفته امام رضا از خودمونه چون مسمومیتش از آب انگور بوده کسی که اینطور فکر می کنه ابن مرجانه بیشتر بهش میاد که داداشش باشه.

 

 

 

 

توهین خبرنگار اخراجی روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت، به توئیت اخیر او اختصاص نداشته و وی پیشتر هم مطالبی مغایر با ارزش های انسانی و دینی جامعه ایران منتشر کرده بود که به تعدادی از آنها می توان در ادامه اشاره داشت.

 

 

 

 

گفتنی است وی هنگام فرار به مقصد گرجستان بازداشت شد و اکنون منتظر حکم قضایی است.


http://www.dalganpress.ir/detail/News/433500/26

چاپ خبر