کینه و عداوت جایگاهی در عرصه دین ندارد/ نگهداری سلاح غیرمجاز و بدعت تیراندازی در مجالس عروسی آفتهای جامعه است

کد مطلب: 433707  |  تاريخ: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۸:۱۳


در همایش مشترک معتمدین و علمای دلگان بیان شد؛

کینه و عداوت جایگاهی در عرصه دین ندارد/ نگهداری سلاح غیرمجاز و بدعت تیراندازی در مجالس عروسی آفتهای جامعه است

همایش مشترک معتمدین، نخبگان و علما در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش دلگان پرس، همایش مشترک معتمدین، ریش سفیدان، علما و سران طوایف دلگان و شورای تامین‌ شهرستان در محل فرمانداری دلگان برگزار شد.

فرماندار دلگان در این همایش اظهار کرد: سیاست دولت بهره گیری از ظرفیتها و گروههای مرجع اجتماعی در پیشگیری و بازسازی موضوعات گوناگون از جمله امنیت اجتماعی و ارامش در جامعه است.

مجتبی شجاعی افزود: تفرقه و گسست مذهبی و قومی در دلگان ولایتمدار ، جای پای نداشته و نخواهد داشت و اندک اختلافات که زاویه دار گردیده است با تعامل ، بصیرت و دانایی و دوراندیشی اعضای شورای تامین شهرستان ، معتمدین و علما و سران طوایف در کنار نخبگان و اندیشمندان منطقه و بالاخص نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و با هدایت های مدبرانه و اشراف شورای تامین استان مرتفع خواهد گردید و انرژی مضاعف جامعه معطوف ابادانی و رشد و عمران منطقه خواهدشد.

وی عنوان کرد: به منظور سپردن ماموریتهای پیشگیرانه و بهره مندی بهتر و منظم و هدفمند از قابلیتهای معتمدین شهرستان ، شورای مشورتی معتمدین و سران طوایف شهرستان با ترکیب عمومی از تمام اندیشه ها تشکیل و در ساختاری فراگیر و علمی ، در چهارچوب مشخص تشکیل می شود و هر معتمد در کنار خود یک‌نخبه جوان و دانشگاهی و یا سرآمد را خواهد داشت.

در ادامه این همایش حجت الاسلام عظیم بامری امام جمعه دلگان گفت: دین مبین اسلام، دین محبت و رحمت و امنیت است و حضرت رسول اکرم (ص) که رحمةللعاملین هستند و قرآن کریم بر این تأکید دارند که قتل یک انسان بی‌گناه در حقیقت قتل انسانیت است.

وی اضافه کرد: با رعایت کامل تقوا و دینداری و عمل به دستورات دینی نباید اجازه داد فضای اجتماعی و ارامش شهرستان زیر سوال رفته و توسعه و ابادانی دستخوش بازیهای قومی و نزاع های جزیی و کلی قومی و طایفه ای و خانوادگی گردد که جفا به عنوم جامعه است و لازم است احاد مردم در کنار شورای تامین شهرستان نسبت به برقراری صلحها و وحدت و جلوگیری از اختلافات طایفه ای همت بگمارند.

امام جمعه دلگان افزود: نگهداری سلاح غیرمجاز، بدعت تیراندازی در مجالس عروسی و شادی و همچنین مواد مخدر از افتهای جامعه است که میبایست هم شورای تامین شهرستان و هم سران طوایف و معتمدین با تمام توان و قوا چاره اندیشی و ضمن فرهنگسازی ، نسبت به برخورد با مجرمین همت جدی به خرج دهند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالواحد بامری از نخبگان دلگان در ادامه ضمن تقدیر از تشکیل این جلسه پربار و تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان، روحانیون و بزرگان شهرستان در جهت ترویج هر چه بهتر فرهنگ صلح و سازش و پیشگیری و فرهنگسازی گفت: معرفت‌افزایی دینی و اجتماعی و علمی و فرهنگی برای مقابله و تضعیف ناهنجاری های اجتماعی و از سوی دیگر تعمیق و گسترش معارف اصیل دینی و باورهای پاک ایمانی در بین جوانان امری محتوم و ضروری است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ولایت بیان کرد: لازم است متنفذین با گامهای جدی ، مقابله عملی ، علمی و فکری با ناهنجاریهایی که ضمن به مخاطره انداختن ارامش جامعه ، تعارض و تقابل با قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران دارد را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید از پیامدهای مثبت طایفه ای و قومی و تنوع و تکثر در راستای وحدت بیشتر استفاده کنیم، افزود: تقویت پیامدهای منفی این مسئله ضربه به توسعه همه جانبه، وحدت و همگرای و عامل اختلاف افکنی در جامعه و در بین طوایف است که الحمدلله دستگاههای مختلف در نظام جمهوری اسلامی در کنارمعتمدین با اگاهی و با بصیرت هوشیاری لازم را دارند.

انتهای پیام/م.ب


http://www.dalganpress.ir/detail/News/433707/2

چاپ خبر