امام صادق (ع) در دوران خود یک جهاد علمی و دینی انجام دادند/ این امام چهار هزار شاگرد تربیت کرد

کد مطلب: 433733  |  تاريخ: شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۹:۴۶


یک کارشناس علوم مذهبی:

امام صادق (ع) در دوران خود یک جهاد علمی و دینی انجام دادند/ این امام چهار هزار شاگرد تربیت کرد

یک کارشناس علوم مذهبی گفت: امام صادق (ع) در دوران خود یک جهاد علمی و دینی انجام دادند.

حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق (ع)، اظهار کرد: دوران 34 ساله امامت حضرت امام صادق (ع) با 12 خلیفه همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت امام صادق (ع) در طول دوران امامت خود مردم را دعوت به ولایت پذیری می کرد ، ادامه داد: آن امام همام در طول عمر بابرکت خود لحظه ای از فکر خدمت صادقانه به دین اسلام غافل نبود و همواره پیروان خود را به نیکی و صداقت دعوت می کرد.

این کارشناس علوم مذهبی اضافه کرد: آن زمانی که چندین خلیفه از جمله خلفای بنی عباس و بنی امیه درگیر به دست آوردن حکومت بودند ، حضرت امام جعفر صادق (ع) با توجه به موقعیت پیش آمده نهایت تلاش خود را در جهت بارور کردن دین اسلام و رشد مذهب شیعه انجام داد.

وی ترویج علوم انسانی، اسلامی و تجربی را از جمله خدمات شایان توجه امام به اسلام و مسلمانان عنوان کرد و گفت: تربیت و پرورش چهار هزار شاگرد که همگی از استوانه های علمی زمان خود بودند از جمله افتخارات فراموش ناشدنی ششمین اختر تابناک امامت و ولایت بود.

حجت الاسلام بامری با اشاره به اینکه همه ما باید رشد سریع و چشمگیر مذهب تشیع را مدیون امام صادق (ع) بدانیم، اظهار کرد: امام صادق (ع) فقیه دانایی بودند که در دوران خود یک جهاد علمی و دینی را انجام دادند تا جهان اسلام از سرچشمه برکت و رحمت معارف الهی برخوردار شوند.

این کارشناس علوم مذهبی در ادامه عزداری و سوگواری در رثای شهادت امام صادق (ع) را وظیفه تک تک شیعیان و پیروان حقیقی آن امام بزرگوار ذکر کرد و افزود: بنا به تاکیدات و سفارشات بزرگان و مراجع تقلید روز شهادت امام صادق (ع) باید به عاشورایی دیگر تبدیل شود تا مومنان باشکوه وصف ناپذیری به عزاداری و سوگواری بپردازند.

وی تاکید کرد: پیروان مکتب تشیع باید با رفتار درست و سنجیده خود و عمل به سفارشات امام صادق (ع) پرچم این نهضت را به صاحب اصلی خود حضرت امام زمان (عج) بسپارند.

انتهای پیام/م.ب


http://www.dalganpress.ir/detail/News/433733/2

چاپ خبر