ساخت مسجدی در روستای هندل آباد دلگان با برگ درختان خرما/ این مکان مذهبی و عبادی نیاز به تجهیز دارد

کد مطلب: 433777  |  تاريخ: دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۸:۱۱


در طرح ابتکاری روحانی بلوچ؛

ساخت مسجدی در روستای هندل آباد دلگان با برگ درختان خرما/ این مکان مذهبی و عبادی نیاز به تجهیز دارد

یک مسجد به ابتکار یک روحانی بلوچ و اهالی روستا در منطقه هندل آباد دلگان با برگ درختان خرما و شاخه درختان گز ساخته شده است.

به گزارش دلگان پرس، یک روحانی بلوچ در طرحی ابتکاری یک مسجد با شاخه درختان گز و برگ درختان خرما با همکاری اهالی در روستای هندل آباد شهرستان دلگان ساخته است.

حجت الاسلام مرتضی خرمی که از طلبه های حوزه علمیه شهرستان دلگان و روحانی مقیم در این روستا است در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس اظهار کرد: ساخت مسجد این روستا از اواخر سال 95 آغاز شده است اما به دلیل نبود بودجه کار ساخت آن متوقف شده است.

وی ادامه داد: نبود مسجد در این روستا موجب شد تا با همراهی اهالی این منطقه با امکانات اولیه ای که در دسترس بود، مسجدی بسازیم.

این روحانی بلوچ با تاکید بر اینکه کار ساخت این مسجد دو روز طول کشید، عنوان کرد: بعد از اتمام این مسجد که با برگ درختان خرما ساخته شده است، نمازهای یومیه را روی موکتی کهنه و رنگ و رو رفته برپا می کنیم.

حجت الاسلام خرمی با بیان اینکه ساخت مسجد به عنوان مکانی مذهبی و عبادی در این روستا یک ضرورت بود، گفت: فرش، کولر، مهر، جانماز، سیستم صوت و امکانات دیگر از جمله وسایل مورد نیاز و ضروری برای این مسجد است.

وی خاطرنشان کرد: از خیران و افراد نیک اندیش تقاضا داریم که نسبت به تجهیز این مکان مقدس با اهالی این روستا همکاری نمایند.

روستای هندل آباد با 30 خانوار در فاصله دو کیلومتری غرب شهرستان دلگان و در مجاورت جاده دلگان به جلگه چاه هاشم واقع شده است.

 

 

 

انتهای پیام/م.ب


http://www.dalganpress.ir/detail/News/433777/2

چاپ خبر